swiss krono- - -Robex Radomsko

Artykuły Nowości, aktualności i informacje

Technologia Polkemic

0 Komentarze
6198

Polkemic to dzisiaj bardzo nowoczesny zakład produkcyjny z własnymi halami produkcyjnymi, laboratorium, działem przygotowania i utrzymania produkcji.

Produkujemy obrzeża i profile meblowe z wykorzystaniem dwóch materiałów PVC i ABS. Profile produkowane przez naszą firmę są wykonywane z zaangażowaniem najnowocześniejszej technologii opartej o wytłaczanie przy użyciu wytłaczarek dwuślimakowych i druk z zastosowaniem rotograwiury i techniki suszenia promieniami UV.

Nasi inżynierowie są w stanie przygotować odpowiedni profil stosownie  do Państwa potrzeb barwiąc go przy użyciu metod: barwienia w masie, nadruku UV lub termo-folii. Doświadczenie naszej kadry oraz stosowane we wszystkich naszych liniach produkcyjnych wysokiej jakości maszyny zapewniają uzyskanie jednorodnej barwy w całej objętości masy tworzywa. Wysokiej jakości narzędzia do formowania profili podczas wytłaczania zapewniają uzyskanie bardzo dokładnych, założonych tolerancji wymiarowych. Wszystkie obrzeża meblowe ABS i PVC dobierane są w świetle D65.

Nasi inżynierowie oraz graficy są w stanie dopasować kolorystykę profili do Państwa wymagań. Jesteśmy w stanie, w krótkim okresie czasu, dopasować produkcję pod indywidualne zamówienia klienta, gdzie istnieje możliwość doboru koloru, struktury oraz rozmiaru i kształtu profila. Zastosowanie odpowiednich farb i lakierów gwarantuje jakość i trwałość druku.

Profile Polkemica od chwili pojawienia się na rynku były postrzegane jako produkt o ponad przeciętnej jakości. Posunięta do granic możliwości dbałość o zachowanie stałych, niezmiennych parametrów tworzyw sztucznych, barwników, lakierów i pigmentów, jak i też nieustająca bieżąca kontrola jakości i dokładności ekstruzji gotowego wyrobu uzyskiwana jest wskutek dwustopniowej kontroli wymienionych parametrów. Realizowane jest to poprzez non stop prowadzoną kontrolę laboratoryjną zleconą laboratorium zewnętrznemu, jaki i równolegle, w nowo otwartym laboratorium w Polkemicu.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych Polkemic jest w stanie stwierdzić najdrobniejszą odchyłkę w jakości komponentów dostarczanych do produkcji zanim powstanie z nich gotowy wyrób. Taka procedura skutecznie eliminuje ryzyko wyprodukowania profili o innych aniżeli wzorzec parametrach. Ponadto, każdy etap procesu produkcji obrzeża jest w sposób ciągły kontrolowany przez pracowników laboratorium firmowego.

Ostatnia modyfikacja: -/-
Polkemic